محل تبلیغات شما

تاریخچه
نژادی گاو جرسی


به عبارتی طور که از اسم این نژاد معلوم می باشد ، این گاو در مقدمه در جزیره ها کنل جرسی رشد داده می شده هست و ظاهراً از گاو های جان دار در میهن نورمن ها که در آغاز وارد گردیده اند منشاء گرفته اند و در ابتدا در سال 1700 میلادی به فیس مستقل ثبت نژاد جداازهم از دیگر گاو ها شدند .

برای حفظ نژاد خالص این گاو ، به دوران 200 سال از سال 1789 تا 2008 میلادی ، از نفوذ و جفت گیری با سایر نژاد ها نگهداری و جداازهم گردید .

در سال 1789 واردات نژادهای خارجی تحت قانون حمایت از نژاد گاو خالص اجرایی شد هرچند صادرات تولیدات دامی به عنوان یک مرجع اقتصادی مرزوبوم ایسلند در دستور عمل قرار داشت .

محدودیت واردات گاو فرنگی در آغاز در سال 1789 معرفی شد که به منظور محافظت ثبات بها در صادرات تولید ها دامی فیس گرفت . دولت انگلستان هم به خواسته حمایت از محصولات داخلی تمام عوارض و مالیات مربوط به واردات نژاد های دامی به بخش ها جرسی را برداشت .

ماشین آلات تولید خوراک دام

سیستم واردات و صادرات محصولات دامی به این رخ بود که مقدمه گاو ها از فرانسه به بخشها جرسی و آن گاه به انگلستان وارد می شد .

ارتقا میزان عرضه از این نژاد در گهگاه تایم ها در بازار های داخلی و خارجی انگلستان باعث افت کیفیت گوشت و زیر وارد شدن بها گوشت این نژاد و رمز انجام آسیب رسیدن به آوازه نژاد جرسی می شد .

با اعمال ضابطه منع واردات ، بها ها ثبت شد و فعال خیس شدن برنامه های علمی در رویش این نژاد گردید که در واقع کلید استفاده گیری موثر از این نژاد بود .

آقای جان لی کوتر با آموختن علم رشد نژاد در انگلستان ، پس از مدتی قسمتی از همکاران انجمن سلطنتی گاو جرسی شد- عمل با کیفیت و علم او سبب به این شد که او در سال 33 به طور دایم در انجمن کشاورزی و باغبانی انجمن سلطنتی جرسی شروع به عمل و ساکن شود .

در آن مقطع که علم تصحیح نژاد اندک خیس به عمل می آمد نژاد های گاوی در پراکندگی های بخش اعظمی بودند و در رنگ های گوناگون سپید و سیاه - قهوه ای - کرم - حنایی و قرمز رنگ توت خارجی بودند ، البته با ترویج تصحیح نژاد در دام و طیور به مرور دام های با شباهت های یکسان رویش داده شدند .

در هر فیس در آن بازه زمانی گاو های حنایی فروش بیشتری پیدا کرد که از آن پس دامداران هم بر این شالوده رنگی دام رویش می دادند .

در سال 60 میلادی حدود 1138 راس دام از روش انگلستان با متوسط قیمت 16 یورو بابت هر راءس گاو ، به بیرون از کشور صادر شد .در سال 1910 به سپس بیش از 1000 مرکز گاو به چهره سالانه تنها به ایالات متحده صادر شد که همین اتفاق در نوع خویش پرسرعت ترین نشر نژاد گاو شیری در عالم بود .

در سال 66 در اجلاس عمومی سالیانه انجمن سلطنتی ،کشاورزی و باغبانی جرسی ، آقای اچ . جی شپرد بنا به نگاشته هایش موضوعاتی را نگاشته که بیان می دارااست آقای لی کوتر افتخار انگلستان در اصلاح نژاد می باشد و هم چنین وزیر امور خارجه لی کوتر را در مراسمی دعوت کرده و وی را مامور به تنظیم کتابی در عنوان _ کتاب نژاد _ کرده است که این کتاب شامل گونه های نژاد : ماده گاو ها ، نر ها ، تلیسه ها و گوساله ها می باشد که در این کتاب به رخ تاریخچه ی نژادی نگاشته گردیده است و به اعضای انجمن جرسی اهدا گردیده می باشد .

در سال 69 میلادی برای اولین بار در مراسم این انجمن جوایزی به گردآورندگان کتاب نژادی اهدا شده هست که این کتاب مشتمل بر گونه های نژاد های گاوی موجود می باشد .

در ایالت جرسی طبق سرشماری که در سال 66 از نژاد های دامی مو جود گرفته شد . نژاد گاو جرسی ، از 12037 راءس تشکیل می شد که 611 مرکز آن ها گاو نر بودند . حدوداً 6322 خوک و 517 گوسفند را شامل می شد .

در این آمارگیری که مربوط به گذشته از ابداع موتور می شود حدود 3227 اسب نیز نگه داری می شد . سنت هلییر مسئولیت آن را بر عهده داشت .

در سال 2008 در ایالت جرسی آمریکا یک تصمیم تاریخی گرفته شد که طی آن منع واردات اسپرم خارجی برداشته شد و اجازه ورود به سایر اسپرم ها از بقیه نژاد های دیگر را می اعطا کرد هر چند که خالص ترین نژاد های جانور در دنیا مربوط به ایالت جرسی می شود .

برای یک سری دهه بخش هایی از ایالت که در آن مراسم شایسته ترین گاو برگزار می شد که در هر فصل و هر ساله برگزار می شد . این مراسمات در اتحادیه سلطنتی ، کشاورزی و باغبانی جرسی برگزار می شد که بهترین مسابقات در آن برگزار می شد . برترین نژاد جرسی در درحال حاضر حاضر در اتحادیه گاو جرسی در ایالت جرسی نگه داری می شود .

نبود نمک در بدن دام و طیور

ارزش گوسفند زنده وان شیپ بعضی از ویژگ

علت ناچیز خوری و بی اشتهای گاو و گوسفند

نژاد ,گاو ,جرسی ,های ,ها ,سال ,در سال ,می شد ,شد که ,نژاد های ,که در

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
kavirneginrt دانلود سریال the flash با لینک مستقیم من، خاطراتم، ما deisessamscab birapice دانلود دوبله فارسی بازی never gonna find لوله بازکنی تهران اینجا همه چی هست دانلود فیلم و سریال