محل تبلیغات شما

کاشتنی
ملاتونین): تبدیل روز به شب در اوایل ده سال ۸۰ میلادی مطالعات دربارهٔ تأثیرات ملاتونین در میش ها نشان بخشید که تجویز طولانی مدت درطی یک عصر یک ماهه همان تأثیرات روزهای کوتاه را بر روی فیزیولوژی حیوانات به وسیله القاء آغاز دوباره عمل جنسی را داراست . بطوریکه به فیس ارگانیک از دگرگون سازی تابستانی به بعد در زمانیکه طول فاز شبانه به تدریج مضاعف می شود، ارتقا ترشح ملاتونین و درنتیجه نوسانات پیک های LH افزایش می یابد . در نقطه پایان روزهای ۴۰ تا ۶۰ ، کار جنسی در ماده ها و نرها ابتدا می شود .
یک قرص کاشتنی زیرجلدی دربردارنده ۱۸ گرم ملاتونین ساخته شد (رگولین Regulin، ceva santeAnimole) و با حمایت مالی INRA و مؤسسهٔ de lamp;#۰۳۹;Elevoge روی نژادهای فرانسوی مختلف استفاده شد . این کالا یک قرص کاشتنی بسیار کوچک با طول فقط تعدادی میلیمتر است که در تحت پوست قاعده گوش با استعمال از یک تفنگ منحصر به فرد جاسازی می شود و محتوای ملاتونین آن درطی یک زمان دستکم ۶۰ روزه ( دوره قضیه نیاز برای کار آن ) آزاد می شود و هیچ نیازی به برداشت آن نمی باشد .

ماشین آلات تولید خوراک دام
روش
استفاده: ملاتونین کاشته گردیده به این خط مش نیاز به ۴۰ تا ۶۰ روز برای آغاز کار ساخت مثلی در جنس نر و ماده دارااست به این ترتیب قرص های کاشتنی می بایست ۶ تا ۷ هفته قبلی از اینکه میش ها و قوچ ها درکنار نیز قرار گیرند ، جاگذاری شوند تا از اثر دام نر بهره واجب حاصل شود . وقتی که نرها و ماده ها از هم قطع بوده (ازنظر دیدن، شنیدن و بو) و آن گاه قرصها ی کاشتنی قضیه به کارگیری قرار می گیرد . برای حصول نتایج مطلوب هر رأس قوچ قضیه تست بایستی برای ۲۰ ـ ۲۵ میش به کارگیری شود .
مزایای
به کارگیری از ملاتونین رگولین سبب ساز زودتر استارت شدن فصل جنسی در بزها و گوسفندهای نر و ماده گردیده و معیارهای تولید مثلی پیش از فصل جنسی را بهبود می بخشد . سوای توجه به میزان ایجاد مثل بیرون از فصل ، فصل جنسی را می توان ۱ تا ۵/۱ ماه زودتر ابتدا نمود . مطالعات مضاعف مضاعف روی نژادهایی که به سادگی می توانند خارج از فصل آمیزش نمایند نشان داده هست که عملکرد ساخت نظیر (باروری و تعداد بره متولد شده) در این موردها بهبود می یابد . آزمایشات انجام گرفته در اسپانیا، ایتالیا، یونان، قبرس، ترکیه، تونس، مراکش، سوریه و اردن نشان داده می باشد که در کلیه موارددر فیس به کار گیری در وضعیت مناسب ممکن است درمقایسه با ماده های معالجه نشده ]با ملاتونین[ در به عبارتی دوره، ۱۵ تا ۲۵ بره عمده در ۱۰۰ میش به دست آید .
مزیت ایجاد مثلی دیگرملاتونین که بوسیله رشد دهندگان مشاهده شده میباشد این که به به عبارتی نیکی که فصل جنسی را جلو می اندازد، بر روی میزان بره زایی درطی یک دوره سه هفته ای در گروهی که در همان روز (قرص) کاشته شده هست ]در مقایسه با گروهی که با ملاتونین درمان نشده اند[ تاثیر دارااست .از مدت استارت به کار گیری آن در فرانسه در سال ۱۹۹۶م بسیاری از آزمایشات انجام گرفته در مزارع رویش گوسفند تأیید کرده می باشد که یک قرص کاشتنی زیرجلدی تجویز گردیده در ۴۲ تا ۴۹ روز (۶ تا ۷ هفته) قبل از مورخ جفت گیری با میل جنسی (یک قوچ به ازای ۲۰ـ۲۵ میش) منجر نزدیک شدن تولدها در یک عصر ایجاد مثلی می شود . همینطور جداسازی نرها از ماده های ذیل معالجه ه ]با ملاتونین [باعث تولید اثر دام می گردد، وقتی که قوچ ها ۴۲ تا ۴۹ روز پس از کاشتن (قرص) در ماده ها، وارد گله می شوند .
اثر ساخت مثلی دیگر ملاتونین، تأثیرش بر روی تعداد بره های متولد گردیده هست . به طور سیستمیک ۱۵ تا ۲۵ بره بیشتر در ۱۰۰ رأس میشی که قرص کاشته شده است درمقایسه با جفت گیری طبیعی در همان زمان با میش های معالجه نشده ]با ملاتونین[ ایجاد می شود: یعنی دوقلوزایی بخش اعظم و تک زایی کمتر، فارغ از هیچ جور تغییری در تعداد ]زایش های[ سه تایی یا بخش اعظم . این تأثیر چه بسا در نژادهای با تمایل ارگانیک ] به ساخت [ بره بیرون از فصل نیز می تواند مشاهده شود . ادله فیزیولوژیکی برای این تأثیر ـ که فی مابین ایجاد کنندگان گوشت گوسفند بها بیشتری دارد ـ هنوز به طور بدون نقص شناخته شده نمی باشد . ولی تحقیقات مجدانه در حال انجام می باشد .

نبود نمک در بدن دام و طیور

ارزش گوسفند زنده وان شیپ بعضی از ویژگ

علت ناچیز خوری و بی اشتهای گاو و گوسفند

ملاتونین ,یک ,جنسی ,فصل ,قرص ,کاشتنی ,می شود ,جنسی را ,با ملاتونین ,از فصل ,فصل جنسی ,آزمایشات انجام گرفته

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
دختری که مغزش ترکید! پایگاه مقاومت شهید کاویانی سوخته سرا مشاوره روانشناسی کودک آویژه فروش عمده مواد غذایی سام مجله اینترنتی تازه های روز | هر روز با تازه های روز اپلیکیشن حوزه‌هنری recmelindwi shabahanggasht40 ghaderhz انجمن علمی بخش تاریخ دانشگاه شیراز